SILVER & METAL / Silver / Snuffbox 8256067
nr 825 6067
SNUFFBOX
silver, 19th century, Invändigt förgylld, Importstämplar, length: 9, wear, damages.
Silver, 1800-tal, Invändigt förgylld, Importstämplar, längd: 9
Condition: slitage, skador
1500
SEK 450
Monday May 6 2013
at 18:13:06
5/5 22:14:31
400 kr
6/5 17:08:57
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver